HAKKIMIZDA

Kurulu amac ve benimsedii ilkeler dorultusunda özveri ve gayret ile çalmalarn sürdüren SFAD, fotorafn yaygnlamasnda eitimin en önemli ve etkin faaliyet olduu inanc ile fotoraf eitimleri ve üyelerin beceri ve taleplerine göre atölye çalmalar düzenlemektedir. Dernek üyelerine ve ülkemizdeki fotoraf sanatçlarna ait fotoraf gösterileri, söyleiler, fotoraf sergileri ve fotoraf gezileri SFAD’n dier faaliyetleri arasndadr.

Yl içinde zaman zaman ülkemizdeki fotoraf sanatçlarn Sinop’a davet eden derneimiz bu ekilde dernek üyelerinin bilgi ve becerilerinin artrlmasna katk salamaktadr. Ayrca her ay üyelerimizin hazrlad fotoraf gösterileri üyelerimiz tarafndan izlenmekte ve birlikte deerlendirilmektedir.

Sinop’ta 20  yldr fotorafa gönül veren insanlarn bir arada olmas için faaliyetlerine devam eden ve fotoraf örenmek, çalmak, üretmek ve sunmak gibi fotoraf sanat alannda faaliyet gerçekletirmek isteyen herkese kaps açk olan SFAD, bu tür etkinliklerin dernek merkezinde gerçekletirilmesine olanak salayarak fotorafa ilgi duyanlara frsat vermektedir.

Artk bir gelenek hâline gelen yaz fotoraf sergisinin bu yl 20.sini düzenleyecek olan SFAD’n kurucu üyeleri; Fahri YEN, Raci ÜNAL, smail TATLICAN, Emel AL, Zerefan TATLICAN, Özkan AKAR ve Soner KARAGEYK’tir.