HAKKIMIZDA

Kuruluş amacı ve benimsediği ilkeler doğrultusunda özveri ve gayret ile çalışmalarını sürdüren SİFAD, fotoğrafın yaygınlaşmasında eğitimin en önemli ve etkin faaliyet olduğu inancı ile fotoğraf eğitimleri ve üyelerin beceri ve taleplerine göre atölye çalışmaları düzenlemektedir. Dernek üyelerine ve ülkemizdeki fotoğraf sanatçılarına ait fotoğraf gösterileri, söyleşiler, fotoğraf sergileri ve fotoğraf gezileri SİFAD’ın diğer faaliyetleri arasındadır.

Yıl içinde zaman zaman ülkemizdeki fotoğraf sanatçılarını Sinop’a davet eden derneğimiz bu şekilde dernek üyelerinin bilgi ve becerilerinin artırılmasına katkı sağlamaktadır. Ayrıca her ay üyelerimizin hazırladığı fotoğraf gösterileri üyelerimiz tarafından izlenmekte ve birlikte değerlendirilmektedir.

Sinop’ta 20  yıldır fotoğrafa gönül veren insanların bir arada olması için faaliyetlerine devam eden ve fotoğraf öğrenmek, çalışmak, üretmek ve sunmak gibi fotoğraf sanatı alanında faaliyet gerçekleştirmek isteyen herkese kapısı açık olan SİFAD, bu tür etkinliklerin dernek merkezinde gerçekleştirilmesine olanak sağlayarak fotoğrafa ilgi duyanlara fırsat vermektedir.

Artık bir gelenek hâline gelen yaz fotoğraf sergisinin bu yıl 20.sini düzenleyecek olan SİFAD’ın kurucu üyeleri; Fahri YENİ, Raci ÜNAL, İsmail TATLICAN, Emel AL, Zerefşan TATLICAN, Özkan AKAR ve Soner KARAGEYİK’tir.